• 32 261 88 38
  • +48 501 077 896
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zabezpieczenia

Zajmujemy się montażem profesjonalnych zabezpieczeń do wszelkiego rodzaju pojazdów, z uwzglednieniem bardzo nietypowych rozwiązań. Posiadamy w ofercie bardzo szeroka gamę zabezpieczeń, elektronicznych jak i mechanicznych uniemożliwiających uruchomienie bądź przemieszczenie się pojazdu.


zabezpieczeniaRozwój technologii GPS, daje bardzo duże możliwości w kwestii zabezpieczeń pojazdów. Istnieje możliwość pełnego lokalizowania pojazdu poprzez stronę internetową, co pozwala bezproblemowo odnaleźć samochód bez względu na miejsce jego postoju z dokładnościa do kliku metrów.

Jako jedna z nielicznych firm na Śląsku zajmujemy się montażem zabezpieczeń do pojazdów ciężarowych pracujących na zasilaniu 24V.

Alarmy bezpilotowe

Większość samochodów produkowanych na dzień dzisiejszy wyposażona jest w pilot zintegrowany z kluczem do stacyjki, sterujący centralnym zamkiem. Aby uniknąć konieczności dokładania dodatkowego pilota do alarmu, stosuje się w samochodach alarmy współpracujące z takim właśnie pilotem fabrycznym. Dla użytkownika takiego systemu funkcje zamykania otwierania pojazdu się nie zmieniają, jednakże otwarcie/zamknięcie samochodu powoduje uzbrojenie/rozbrojenie systemu alarmowego. W najnowszych pojazdach alarmy takie współpracują, z fabryczną cyfrową magistralą CAN która to komunikuje się z wszystkimi czujnikami w samochodzie dając większe możliwości i lepszy stopień zabezpieczenia..

Systemy alarmowe doposażyć można w czujniki, które w dodatkowy sposób zabezpieczają samochód na przykład przed niepożądanym holowaniem lub próbą podniesienia w celu kradzieży felg aluminiowych. Czujnik taki jest cyfrowym urządzeniem, które zapamiętuje sobie pozycję w której znalazł się pojazd w momencie uzbrojenia systemu alarmowego i zmiana jej nawet o 2 stopnie powoduje wyzwolenie się alarmu. Montujemy alarmy renomowanych firm, honorowane przez wszystkie ubezpieczalnie celem dodatkowego ubezpieczenia samochodu polisą AC. Jesteśmy w stanie wyposażyć praktycznie każdy pojazd, który posiada fabryczny klucz wielofunkcyjny w taki system alarmowy.

Alarmy pilotowe

Zajmujemy się montażem alarmów do pojazdów każdego rodzaju. Jesteśmy w stanie zabezpieczyć, pojazdy osobowe, ciężarowe, motocykle, motorowery, sprzęt budowlany jak również łodzie. Posiadamy bardzo szeroką ofertę systemów alarmowych atestowanych, honorowanych przez ubezpieczalnie jako dodatkowe zabezpieczenie w polisie AC. Oprócz montażu alarmów zajmujemy się również montaże kompletnych systemów centralnego zamka sterowanych pilotem.

Systemy alarmowe doposażyć można w czujniki, które w dodatkowy sposób zabezpieczają samochód na przykład przed niepożądanym holowaniem lub próbą podniesienia w celu kradzieży felg aluminiowych. Czujnik taki jest cyfrowym urządzeniem, które zapamiętuje sobie pozycję w której znalazł się pojazd w momencie uzbrojenia systemu alarmowego i zmiana jej nawet o 2 stopnie powoduje wyzwolenie się alarmu.

Blokady skrzyni biegów

Jednym z najskuteczniejszych zabezpieczeń mechanicznych, są blokady skrzyni biegów. Blokada w sposób pewny blokuje samochód na określonym biegu uniemożliwiając wrzucenie innego biegu. Montujemy blokady do wszystkich typów samochodów osobowych niezależnie czy posiadają skrzynie manualne, czy też automatyczne. Blokady do samochodów wyposażonych w skrzynie automatyczne blokują je na pozycji parking co powoduje całkowite unieruchomienie pojazdu.

Montowane przez nas blokady skrzyni biegów są pełnoprawnym urządzeniem pozwalającym ubezpieczyć pojazd polisą AC. Stosuje się kilka rodzajów blokad w zależności od modelu pojazdu. Mogą to być blokady wyposażone w bolec lub tak zwane bez bolcowe nie wymagające wyciągania i wkładania bolca ryglującego. W blokadach nowego typu, ryglowanie odbywa się poprzez przekręcenie zamka bez wykorzystania klucza.

Dodatkowe zabezpieczenia

Aby zwiększyć poziom zabezpieczenia pojazdów stosuje się dodatkowe urządzenia, montowane w niestandardowych miejscach. Są to tak zwane ukryte przełączniki, o których istnieniu wie wyłącznie właściciel pojazdu. Takie ukryte wyłączniki wyposażone są w funkcję serwisową, czyli jeśli udajemy się z samochodem na przykład na serwis możemy zdezaktywować działanie takiego ukrytego wyłącznika po to by nikt niepowołany nie do wiedział się o jego umiejscowieniu. Następną możliwością są karty zbliżeniowe, czyli karty immobilisery bez których pojazd nie jest w stanie odpalić. Właściciel nosi taką kartę przy sobie i w sytuacji, gdy widzi się ona z pojazdem auto odpala natomiast, gdy traci ona kontakt z samochodem ginie możliwość odpalenia pojazdu. Takich kart dokodować można kilka co powoduje, że każdy z użytkowników samochodu może mieć swoją własną kartę. Na dzień dzisiejszy bardzo popularne stały się urządzenia dające możliwość kontroli pojazdu za pośrednictwem telefonu komórkowego. Telefon komórkowy daje bardzo duże możliwości weryfikacji stanu pojazdu. Najprościej mówiąc to samochód sam do nas zadzwoni jeśli będzie działo się coś niepowołanego. Oznacza to, że jeśli samochód przemieści się bez naszej wiedzy od razu otrzymamy informację o takim zajściu, jeżeli ktoś niepowołany wtargnie do wnętrza również pojazd oznajmi to najpierw sms-em, a później telefonem. Dodatkowo otrzymamy pełną informację o lokalizacji pojazdu czyli rejon w którym się znajduje i dokładną pozycję GPS która pozwoli odszukać samochód z dokładnością do kilku metrów. Urządzenie takie daje również możliwość podsłuchu tego co się dzieje w danym momencie w pojeździe. Codziennie pojazd o określonej porze prześle raport w którym zawarte będzie gdzie się znajduje oraz na przykład napięcie akumulatora po to byśmy mieli pewność, że odpalimy bez problemu samochód.

 

© 2024 ARMAR Car Audio Team. All Rights Reserved. Designed by InnoVea